+373 (68) 277077
Apă curată și sigură în piscină

Chlor-Stop, 1 kg

140 MDL

Chlor-Stop, 1 kg.

Cod produs: 0585001 Categorie: ,

Descriere

Produs granulat pentru reducerea nivelului de clor din apa piscinei, pe bază de tiosulfat de sodiu.

Utilizare

Nivelul ideal de clor: 0,6-1,0. În cazul unei supradoze de clor, „Clor-Stop” permite reducerea nivelului de clor, astfel încât să se poată continua scăldatul sau să se ia măsuri pentru restabilirea nivelului adecvat de clor. Dizolvați mai întâi „Clor-Stop” în apă, adăugând produsul în apă, nu invers! Produsul sub formă de soluție poate fi adăugat în timpul funcționării sistemului de filtrare prin skimmer sau turnat lent de-a lungul marginilor piscinei. Pentru a reduce concentrația de clor cu 1 mg/l, este necesar 1 g de „Clor Stop” la 1 m³ de apă.

Atenție

A nu se amesteca cu alte substanțe chimice!

Măsuri de precauție

Respectați măsurile de siguranță indicate pe eticheta produsului și în fișa de siguranță. A se păstra produsul în ambalajul original, într-un loc răcoros și ferit de soare. A se păstra într-un loc inaccesibil copiilor!

Depozitare

A se păstra într-un loc uscat și răcoros. Termenul de valabilitate este de 10 ani. Produsul trebuie depozitat și transportat în poziție verticală! Ambalajele golite și spălate trebuie reciclate.