+373 (68) 277077
Apă curată și sigură în piscină

Kemohlor T-90 granulat, 5 kg

800 MDL

Kemohlor T-90 granulat, 5 kg.

Cod produs: 0502005 Categorie: ,

Descriere

Produs granulat pe bază de clor pentru dezinfectarea de lungă durată a apei din piscine. Destinat piscinelor publice cu fațadă din gresie, cu o adâncime mai mare de 2 m. Nu este potrivit pentru piscinele private (mici) din cauza adâncimii reduse.

Caracteristici

  • pH neutru.
  • Se dizolvă lent și complet.
  • Potrivit pentru apă dură.
  • Rezistent la razele solare și la căldură.
  • Elimină depunerile de alge de pe fundul bazinului și previne formarea de noi depuneri.

Utilizare

Nivelul optim al pH-ului: 7,0-7,4. Nivelul optim al clorului: 0,6-1,0. Împrăștiați uniform cantitatea calculată de granule pe suprafața apei sau direct în locurile în care apare depunerea alunecoasă de pe fund; acestea se vor depune pe fund și se vor dizolva după un timp. Dozare: Pentru clorurarea inițială sunt necesare 80-100 g de granule la 10 m³ de apă. Apoi, la fiecare 3-6 zile, adăugați câte 35 g la 10 m³ de apă. Este recomandabil să efectuați tratamentul seara, după ajustarea nivelului de pH.

Atenție

Nu aruncați granule în piscine cu folie, din polipropilenă sau de alt tip, care nu sunt placate cu gresie! Există riscul decolorării materialelor! Nu amestecați cu alte substanțe chimice! În cazul amestecării cu alte substanțe, există riscul emiterii de gaze toxice și al unei explozii!

Măsuri de precauție

Respectați măsurile de siguranță indicate pe eticheta produsului și în fișa de siguranță. Păstrați produsul în ambalajul original, într-un loc răcoros și ferit de soare. A nu se lăsa la îndemâna copiilor!

Хранение

A se păstra într-un loc uscat și răcoros. Termen de valabilitate: 10 ani. Produsul trebuie păstrat și transportat în poziție verticală! Ambalajul gol și spălat trebuie reciclat.